Etkinlikler

Abant Örencik Yaylası Doğa Yürüyüşü

06 Mart 2022

Abant Örencik Yaylası Doğa Yürüyüşü

 

1Parkur Hakkında ;
Parkur Zorluk Derecesi: 3/6
Parkur Km: 10 km
Parkur Başlangıç İrtifa: 1435 m
En Yüksek İrtifa: 1477 m
En Alçak İrtifa: 1331 m
Parkur Bitiş İrtifası: 1343 m

LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ !

Parkur Kısa Tanıtımı;

Covid 19 salgını nedeni ile Otobüsümüz de ve etkinlik sonuna kadar pandemi kurallarına uymak koşuluyla yürüyüş etkinliğimize katılabilirler.

Reklam

Mudurnu-Abant yolu Abant belinde araçtan inerek kuzey batı istikametinde bulunan paraşüt tepe eteklerinden Abant’ın muhteşem manzarasını seyrederek Örencik yaylası bayram alanına inilecektir. Molaya mütakip güney batı istikametine devam ederek Pelitözü Yaylasına gelinecektir devamında Örencik yaylasına devam ederek kısa molanın ardından Abant DSİ piknik alanına ineceğiz kısa bir mola ardından göl kenarını takip ederek Abant Yaban Müzesine ilerleyip müzeyi gezildikten sonra Otobüse binilerek etkinliğimiz son bulacaktır.

Yürüyüş İçin Uyarılar;

Yürüyüşümüze katılım sağlayabilmeniz için Trekking (Yürüyüş) ayakkabısı, tozluk, sağlık problemleri yaşanmaması için katılımcıların mevsim şartlarına göre yedek eşya (yağmurluk, giysi, ayakkabı vb.) ve en az 1 Lt içme suyu getirilmesi ve yiyecek içeceklerini yanlarında getirmeleri zorunludur.

Katılımcılar sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerini ( Termosla çay, kahve vb.) taşıyabilecekleri ağırlığa uygun şekilde getirebilirler. Etkinlik bölgelerinde yapılan kişisel harcamalar katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.

Katılımcıların kayıt formu doldurulması mecburidir. Kayıt yaptırdığı halde çeşitli nedenlerden dolayı katılım sağlayamayacak olanlar en geç 1 gün önceden yetkili kişiye bilgi vermesi rica olunur. Kontenjan belirtilen sayı ile sınırlıdır. Kayıt formundaki mükerrer kayıtlar geçerli olmayacak ve mükerrer kayıtlar silinecektir. Kayıtlar tek kişi olarak geçerlidir. Tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt formunu doldurması gerekmektedir. Hava durumuna göre etkinliğimizde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız.

Hareket Hakkında ;
Etkinliğimizin başlangıç noktası olan 
Aktaş Mahallesi Grand Köroğlu Otel yanı Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Birimi (Yeşil Konak) önünden 06 Mart 2022 Pazar günü saat: 09:00 de Hareket edilecektir. Aksi bir hareket yeri olursa ayrıca duyurulmaktadır.

Etkinlik Tarihi  : 06.03.2022
Etkinlik Saati   : 09.00
Dönüş Saati     : 17.00
Adres                : Abant Tabiat Parkı / BOLU

Kayıt Linki ; “Doğayı Seviyorum” Yürüyüş Kayıt Formu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz bizim için önemli.