Etkinlikler

Berk Yaylası – Kızık Yaylası Doğa Yürüyüşü 18 Eylül 2022

18 Eylül 2022 – Berk Yaylası – Kızık Yaylası Doğa Yürüyüşü

Parkur Hakkında; Berk Yaylası-Kızık Yaylası Yürüyüş Parkuru

Parkur Zorluk Derecesi: 3/6
Parkur Km: 12 km
Parkur Başlangıç İrtifa: 1350 m
En Yüksek İrtifa: 1423 m
En Alçak İrtifa: 1310 m
Parkur Bitiş İrtifası: 1346 m

LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ!

Parkur Kısa Tanıtımı;

Buluşma yerimiz Aktaş Mahallesi Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Ofisi – Yeşil Konak (Grand Köroğlu Otel Yanı) önünden 18 Eylül Pazar günü saat: 09.00’da hareket edilerek; Belediyemizin düzenlemiş olduğu Etkinliğine katılım sağlayacağız.

Seben yolu Berk Yaylası yol ayrımında araçtan inilerek yürüyüş etkinliğimiz başlayacaktır. Etkinliğimizde 3 Yayla, 1 Gölet 2 Adet Dere görerek Ormanlık alan içerisinde sürütme yollarından ilerleyerek gerçekleşecektir. Sırasıyla Güney batı istikametinde ilerleyerek Berk  Yaylasına varılacaktır kısa bir molanın ardından Doğu istikametinde ilerleyerek Kuzgölcük Yaylasından devam edilerek Kızık Yaylasına gelinerek etkinliğimiz sona erecektir. Otobüsümüzle dönüşe geçilecektir.

Yürüyüş İçin Uyarılar;

Yürüyüşümüze katılım sağlayabilmeniz için Trekking (Yürüyüş) ayakkabısı, tozluk, sağlık problemleri yaşanmaması için katılımcıların mevsim şartlarına göre yedek eşya (yağmurluk, giysi, ayakkabı vb.) ve en az 1 Lt içme suyu getirilmesi ve yiyecek içeceklerini yanlarında getirmeleri zorunludur.

Katılımcılar sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerini ( Termosla çay, kahve vb.) taşıyabilecekleri ağırlığa uygun şekilde getirebilirler. Etkinlik bölgelerinde yapılan kişisel harcamalar katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.

Katılımcıların kayıt formu doldurulması mecburidir. Kayıt yaptırdığı halde çeşitli nedenlerden dolayı katılım sağlayamayacak olanlar en geç 1 gün önceden yetkili kişiye bilgi vermesi rica olunur. Kontenjan belirtilen sayı ile sınırlıdır. Kayıt formundaki mükerrer kayıtlar geçerli olmayacak ve mükerrer kayıtlar silinecektir. Kayıtlar tek kişi olarak geçerlidir. Tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt formunu doldurması gerekmektedir. Hava durumuna göre etkinliğimizde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız.

Etkinlik Tarihi ; 18 Eylül 2022
Etkinlik Saati ; 09.00
Dönüş Saati ; 17.00
Etkinlik Hareket Yeri ; Aktaş Mahallesi Grand Köroğlu Otel yanı Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Birimi (Yeşil Konak) (Konum : https://goo.gl/maps/Txhq2ZU7CeRZC6Re8 )
Etkinlik Adresi ; Seben Yolu, Berk Yaylası / BOLU

Kayıt Linki ; “Doğayı Seviyorum” Yürüyüş Kayıt Formu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz bizim için önemli.