Etkinlikler

Çepni Yaylası – Saççılar Köyü Yürüyüşü

10 aralık 2023

       ŞELALE YÜRÜYÜŞÜ

                             Çepni Yaylası-Saççılar Köyü Yürüyüş Parkuru

Parkur Hakkında;

Çepni Yaylası-Saççılar Köyü Yürüyüş Parkuru

Parkur Zorluk Derecesi: 3/6
Parkur Km: 11 km
Parkur Başlangıç İrtifa: 1515 m
En Yüksek İrtifa: 1553 m
En Alçak İrtifa: 998 m
Parkur Bitiş İrtifası: 998 m

Reklam

LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ!

Parkur Kısa Tanıtımı;

Buluşma yerimiz Aktaş Mahallesi Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Ofisi – Yeşil Konak (Grand Köroğlu Otel Yanı) önünden 10 Aralık Pazar günü saat: 09.00’da hareket edilerek; Belediyemizin ve Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ortak olarak düzenlemiş olduğu Etkinliğine katılım sağlayacağız.

Eski Seben yolu çepni yaylası yol ayrımında  1515 Rakımda araçtan inerek bulunduğumuz bölgede yürüyüş hazırlığı yapıldıktan sonra yürüyüşümüz başlayacaktır. Parkur başlangıcından Batı istikameti boyunca ilerlenerek Çepni Yaylası ve Göletine gelinerek kısa bir molanın ardından Batı istikametine devam edilerek orman içi sürütme yollarından geçilerek Kuzey Batı istikametinde bulunan Su uçtu şelalesine  inilerek kısa bir molanın ardından kuzey doğu istikametine ilerlenerek Saççılar köyünde  etkinliğimiz sona erecektir. Otobüsümüzle dönüşe geçilecektir.

Yürüyüş İçin Uyarılar;

Yürüyüşümüze katılım sağlayabilmeniz için Trekking (Yürüyüş) ayakkabısı, tozluk, sağlık problemleri yaşanmaması için katılımcıların mevsim şartlarına göre yedek eşya (yağmurluk, giysi, ayakkabı vb.) ve en az 1 Lt içme suyu getirilmesi ve yiyecek içeceklerini yanlarında getirmeleri zorunludur.

Katılımcılar sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerini (Termosla çay, kahve vb.) taşıyabilecekleri ağırlığa uygun şekilde getirebilirler. Etkinlik bölgelerinde yapılan kişisel harcamalar katılımcılar tarafından karşılanmaktadır.

Katılımcıların kayıt formu doldurulması mecburidir. Kayıt yaptırdığı halde çeşitli nedenlerden dolayı katılım sağlayamayacak olanlar en geç 1 gün önceden yetkili kişiye bilgi vermesi rica olunur. Kontenjan belirtilen sayı ile sınırlıdır. Kayıt formundaki mükerrer kayıtlar geçerli olmayacak ve mükerrer kayıtlar silinecektir. Kayıtlar tek kişi olarak geçerlidir. Tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt formunu doldurması gerekmektedir. Hava durumuna göre etkinliğimizde değişiklik yapma hakkımızı saklı tutarız.

Etkinlik Tarihi ; 10 Aralık 2023
Etkinlik Saati ; 09.00
Dönüş Saati ; 17.00
Etkinlik Hareket Yeri ; Aktaş Mahallesi Grand Köroğlu Otel yanı Bolu Belediyesi Turizm ve Tanıtım Birimi (Yeşil Konak) (Konum : https://goo.gl/maps/Txhq2ZU7CeRZC6Re8 )
Etkinlik Adresi ; Karacasu Beldesi, Taşoluk Köyü Mevkii / BOLU

Yürüyüş Kayıt adresi: DoğayıSeviyorum.com

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz bizim için önemli.