Haberler

AFAD Destek Gönüllüleri eğitimlerini tamamladı

Bolu Afad Destek Gönüllü sertifika töreni

Yaklaşık 4 hafta süren saha eğitimleri sonunda sertifika almaya hak kazanan 38 Afad Destek gönüllüsüne sertifikaları verildi.
Bolu Anıtpark alanına kurulan AFAD Çadırında düzenlenen törene Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, AFAD Daire Başkanı Mehmet Akif Can, Bolu AFAD İl Müdürü Cengiz Çavuş ve AFAD Gönüllüleri katıldı.

2021 Afet Eğitim Yılı Kapsamında Bolu İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cengiz Çavuş yaptığı konuşmada Bolu ili genelinde 2021 yılı sonuna kadar 100 000 (yüz bin) kişiye eğitim vermeyi planladıklarını açıkladı.

AFAD Daire Başkanı Mehmet Akif Can yaptığı konuşmada, AFAD Gönüllülük sisteminin artık 18 yaş yerine 15 yaş üzeri kişilerin E-DEVLET şifresi alabilmesiyle beraber daha çok kişiye ulaşılabilir duruma geldiğini aktardı.

Afet öncesi hazırlıklar için biraz daha süreye ihtiyaç olduğunu belirten Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan geniş toplum kesimlerine yönelik verilecek eğitim faaliyetleriyle ve kısa süre içerisinde büyük bir afetle karşılaşılmazsa özellikle yapı stokuyla da ilgili mesafe kaydedilebilineceğini aktardı.

Reklam

Saha eğitimlerinde hangi eğitimler verildi?

Yaklaşık 4 hafta süren saha eğitimlerinde Destek Afad Gönüllülerine;

  • İnsani yardım,
  • Psiko-sosyal destek,
  • Temel yangın eğitimleri
  • Hafif arama kurtarma eğitimi,
  • Çadır kurma eğitimi
  • Sağlık müdürlüğü tarafından sertifikalı ilk yardım eğitimi verildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz bizim için önemli.