KampNedir?

Kamp çantası seçimi

Kamp ekipmanları nerede ve nasıl kamp yapacağınıza göre değişiklik gösterebilir. Öncelikle temel olan malzemelerden başlayıp, diğer durumlarda hangi ekipmanlara ihtiyacınız olacağını sıralayacağız.

 

Kamp çantası: Çantanızı seçerken bu özelliklerin mutlaka bulunmasına özen gösterin;

Dayanıklı bir kumaş: Doğa koşullarında muhtemelen bolca çalılara, taşlara sürteceksiniz. Kumaşınız ortalamanın altında bir dayanıklılıktaysa en ufak sürtünmede yırtılabilir ve sizi yarı yolda bırakabilir.

Su geçirmezlik: Çantanızda ki malzemelerin ıslanmasını istemiyorsanız su geçirmez olmasına ve çanta yağmurluğu olmasına dikkat edin.

Hafiflik: Son durumda içerisinde yada dışarısında kullandığınız malzemelerin ağırlığının yanında çanta ağırlığı da dikkat edilmesi gereken diğer bir konu. Çantanızı seçebildiğiniz kadar hafif seçin.

Bel,Sırt ve Omuz Destekleri : Uzun yada kısa yürüyüşler farketmeksizin içerisine koyacağınız malzemelerin ağırlığının vücudunuza düzgün dağılmasını sağlar ve  omurga, bel, sırt sorunlarından sizi korur.

Çantanın dışında, çadır, mat, tulum, suluk&termos gibi malzemeleri taşıyabileceğiniz yerler olmalı.

Boyut: Tercihen en düşük 40 lt bir çanta seçilmelidir. Çanta seçimi kişisel bir tercih olup kullanım amacınıza göre seçebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Bize destek olun

Reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik. Bize destek olmak için en azından bu site için reklam engelleyicinizden izin verebilirsiniz.