KampNedir?

Kamp çantası seçimi

Kamp ekipmanları nerede ve nasıl kamp yapacağınıza göre değişiklik gösterebilir. Öncelikle temel olan malzemelerden başlayıp, diğer durumlarda hangi ekipmanlara ihtiyacınız olacağını sıralayacağız.

 

Kamp çantası: Çantanızı seçerken bu özelliklerin mutlaka bulunmasına özen gösterin;

Dayanıklı bir kumaş: Doğa koşullarında muhtemelen bolca çalılara, taşlara sürteceksiniz. Kumaşınız ortalamanın altında bir dayanıklılıktaysa en ufak sürtünmede yırtılabilir ve sizi yarı yolda bırakabilir.

Su geçirmezlik: Çantanızda ki malzemelerin ıslanmasını istemiyorsanız su geçirmez olmasına ve çanta yağmurluğu olmasına dikkat edin.

Hafiflik: Son durumda içerisinde yada dışarısında kullandığınız malzemelerin ağırlığının yanında çanta ağırlığı da dikkat edilmesi gereken diğer bir konu. Çantanızı seçebildiğiniz kadar hafif seçin.

Bel,Sırt ve Omuz Destekleri : Uzun yada kısa yürüyüşler farketmeksizin içerisine koyacağınız malzemelerin ağırlığının vücudunuza düzgün dağılmasını sağlar ve  omurga, bel, sırt sorunlarından sizi korur.

Çantanın dışında, çadır, mat, tulum, suluk&termos gibi malzemeleri taşıyabileceğiniz yerler olmalı.

Boyut: Tercihen en düşük 40 lt bir çanta seçilmelidir. Çanta seçimi kişisel bir tercih olup kullanım amacınıza göre seçebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz bizim için önemli.