Kamp

Yeni başlayanlar için Kamp malzemesi seçimi

Hangi malzemeleri almalıyım?

Yeni başlayanlar için Kamp malzemesi seçimi

Çadır: İstersen tek kişilik, istersen de çok kişilik bir çadır seçebilirsin. Ancak, çok kişilik bir çadır daha fazla yer kaplar ve daha ağırdır. Çadırın, yağmur ve rüzgar gibi mevsim koşullarına dayanıklı olmasına da dikkat etmelisin. Uzun yürüyüşler yapıp kamp alanınıza gidecekseniz ultra-light olarak tabir edilen taşınası kolay hafif çadırları tercih etmelisin.

 

Yatak takımı: Kamp yaptığın yerin sıcaklığına göre, uygun bir yatak takımı seçmelisin. Ayrıca, yatak takımının rahat olması da önemlidir, çünkü uyku kalitenin yüksek olması kamp deneyiminin keyifli olmasını sağlar. Burada önemli olan senin rahatlığın. Şifme bir yatakta yatabilir misin? Yoksa sadece mat yeterli mi?

Mutfak ekipmanı: Kamp yaptığın yerde yiyecek hazırlamak isteyebilirsin. Bu nedenle, mutfak ekipmanını seçerken, gaz sobası, tencere, tava ve diğer ihtiyaçlarını karşılayacak ekipmanları düşünmelisin. Ayrıca, bu ekipmanları taşırken rahat olmaları da önemlidir. Bunun için olabildiğince hafif ve kullanışlı ürünler seçmelisin. Yemek yapmayı da düşünüyorsan yapacağın yiyeceğe göre malzeme götürmelisin.

 

Reklam

İlk yardım çantası: Kamp yaptığın yerde bir ilk yardım çantası bulundurmalısın. Bu çantada, ilk yardım malzemeleri, ilaçlar ve diğer acil durumlar için gerekli olabilecek ekipmanlar bulunmalıdır.

Diğer ekipmanlar: Kamp yaptığın yerin koşullarına göre, diğer ekipmanlar da ihtiyaç duyulabilir. Bu, şemsiye, güneş kremi, ısıtıcı ve diğerleri olabilir. Bu ekipmanları seçerken, doğayı ve çevreyi koruma kurallarına uygun olmalarına da dikkat etmelisin.

 

Örnek ürünler için sizin için hazırladığımız ürünlere bu link üzerinden ulaşabilir, ihtiyacına göre başka ürünler ekleyip çıkartabilirsin !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Desteğiniz bizim için önemli.